ODPOWIEDZIALNA MODA
ODPOWIEDZIALNA MODA

3 For U od podszewki…

Od samego początku marka 3 For U miała kojarzyć się nie tylko z oryginalnością, wygodą czy wyjątkowym stylem, ale również z dbałością o środowisko.

Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na nasze życie i naszą planetę. Niestety przemysł odzieżowy i moda, którą my tak barwnie widzimy na co dzień, mają niszczący wpływ na środowisko.

Emisja milionów ton CO2, toksyczne chemikalia, pestycydy i ogromne zużycie wody to tylko część problemów, przed którymi stoimy wszyscy.

3 For U kieruje się więc przede wszystkim zasadami Odpowiedzialnej Mody i Sprawiedliwego Handlu.

Naszym priorytetem jest korzystanie z materiałów przyjaznych człowiekowi i środowisku, których metody wytwarzania gwarantują ograniczenie zanieczyszczenia na każdym etapie i zastosowanie sposobów produkcji przyjaznych naszej planecie i nam samym.

Dlatego materiały, z których dla Was tworzymy, mają certyfikat Oeko-Tex standard 100.

Wszystkie produkty, którym przyznawany jest ten znak, są wolne od związków szkodliwych w stężeniach, które mogłyby mieć wpływ na nasze zdrowie lub na środowisko. Badane są bowiem zarówno pod kątem braku toksycznych substancji, jak i limitów tych, które są dozwolone.

Z czego więc szyjemy?

W naszych projektach wykorzystujemy przede wszystkim bawełnę organiczną, przy której uprawie nie stosuje się pestycydów, ani chemicznych dodatków do nawozów. Jest ona tkana za pomocą gęstych splotów, dzięki czemu ubrania są odporne na przecieranie i długo zachowują swoje kolory i kształt. Są także bardziej odporne na pranie i nie niszczą się tak szybko.

Zalety bawełny znamy wszyscy. Jest higieniczna, to materiał oddychający i pochłaniający wilgoć, można ją prac w wyższych temperaturach i wielokrotnie prasować.

Dlatego wykorzystujemy ją prawie we wszystkich naszych kolekcjach: t-shirtach, sukienkach, spodniach, bluzach, dresach, a także marynarkach i płaszczach.

W niektórych modelach stosujemy bawełnę z niewielką domieszką elastanu. Elastan zwiększa elastyczność tkaniny, która idealnie dostosowuje się do figury. Takie materiały są bardzo wygodne i praktyczne, a do tego miłe w dotyku. Dlatego między innymi nasze dresy, spodnie i bluzy są tak komfortowe w noszeniu.

Oczywiście te materiały także posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100.

Nie sposób pominąć także wełnę, której dodatek znajdziecie w marynarkach. Włókna wełniane są sprężyste, dzięki czemu materiały się mniej gniotą i wolniej brudzą. Do tego wełna doskonale separuje wodę i sprawia, że jest nam ciepło.

Bez obaw możecie więc sięgnąć po kolekcje 3 For U, ponieważ wygodę i zdrowie naszych klientów oraz dbałość o środowisko stawiamy na pierwszym miejscu.

 

 Dodam jeszcze, że w każdym naszym modelu stosujemy wyłącznie bawełniane metki.

 

 

Nie używamy również foliowych opakowań.

Zakupione u nas produkty otrzymacie w opakowaniach papierowych lub tekturowych pudełkach.

Oczywiście sami możecie sprawdzić, jak komfortowe są nasze ubrania.

Zapraszam więc do 3 For U.

Usiądźcie wygodnie i wybierzcie coś dla siebie. Na pewno będziecie zadowoleni. Małgorzata Sordyl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl